Ogłoszenie

Informacje o JaKoloruje.pl

Jeżeli masz jakiś problem z korzystaniem ze strony to poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Nie udaje się drukowanie kolorowanki?

Opis problemu:
Po wyszukaniu ciekawej kolorowanki chcę ją wydrukować na mojej standardowej drukarce. Klikam na " mały " obrazek, tak aby kolorowanka pojawiła się w dużym formacie. Po całkowitym załadowaniu kolorowanki klikam na ikonkę- " drukuj" po lewej u góry. Niestety, kolorowanka nie zostaje wydrukowana.

Wyjaśnienie problemu:
Przy pewnych konfiguracjach komputera nie zawsze udaje się wydrukować kolorowankę z Jakoloruje.pl przez kliknięcie na ikonkę " drukuj" . Procentowo zdarza się to grupie około 5 % odwiedzających stronę. Jest również możliwe, że kolorowanka nie była całkowicie załadowana. W ten sposób również nie można wydrukować obrazka.

Możliwe rozwiązania:
1)Jeżeli kolorowanka jest całkowicie załadowana oraz na ekranie i nie udaje się jej wydrukować przez kliknięcie na "drukuj" można spróbować kliknąć na klawisze "CTRL" i "P". Kliknij na te klawisze jednocześnie a pojawi się nowe okno. Naciśnij na nim na OK, a kolorowanka zostanie wydrukowana.
2)Kolorowanka nie jest jeszcze całkowicie załadowana przez co nie może być wydrukowana. Dlatego musisz poczekać z drukowaniem aż cała kolorowanka pojawi się na ekranie.

Dlaczego na stronie Jakoloruje.pl nie ma kolorowanek z...?

Opis problemu:
Ponieważ jesteś fanem pewnych znanych postaci z telewizji lub komiksów chciałbyś(abyś) wydrukować kolorowanki z tymi postaciami. Wszystko już przeszukane, a ich nie można znaleźć. Dlaczego nie można znaleźć na jakoloruje.pl żadnych kolorowanek z.?

Wyjaśnienie problemu:
Ponieważ znane figury z telewizji czy z komiksów są zabezpieczone prawami autorskimi nie może Jakoloruje.pl umieszczać kolorowanek z nimi bez uzyskania uprawnień. Jakoloruje.pl próbuje zawsze uzyskać uprawnienia aby móc umieścić takie kolorowanki. Niestety nie zawsze udaje się uzyskać na to zgodę. Dlatego takich kolorowanek nie można znaleźć na naszej stronie jakoloruje.pl

Możliwe rozwiązania:
1) Jakoloruje.pl próbuje zawsze uzyskać uprawnienia aby takie kolorowanki móc umieścić na stronie. Jednak ta procedura jest bardzo czasochłonna i kompleksowa i czasem trudno jest określić czy kolorowanka z daną figurą kiedykolwiek na stronie jakoloruje.pl się pojawi.
2) Jakoloruje.pl zawiera w tej chwili jakieś 2 000 najróżniejszych kolorowanek. Wybierz jakąś inną kolorowankę aby sobie przyjemnie pokolorować.

Kolorowanka zostaje wydrukowana na 2 różnych stronach.

Opis problemu:
Wyszukałeś(aś) już ciekawą kolorowankę. Po kliknięciu na "drukuj" obrazek zostaje wydrukowany na dwóch różnych stronach. Oczywiście, że pożądane jest aby pojawił się na jednej stronie.

Wyjaśnienie problemu:
Wszystkie kolorowanki na stronie są w formacie A4. Niestety, czasem zdarza się, że zostają wydrukowane na dwóch różnych stronach. W większości można ten problem rozwiązać przez dopasowanie "marginesów drukowania".

Możliwe rozwiązania:
Można podać instrukcję drukarce, aby drukowała szersze i dłuższe strony. W większości po tym pasują kolorowanki na jedną stronę. Marginesy można dopasować w następujący sposób:
1)wybierz żądaną kolorowankę i kliknij na nią, aby pojawiło się hasło " drukuj" i banner;
2)przejdź myszką na "Plik" (znajduje się w górnej części strony, tuż pod niebieską belką)
3)następnie naciśnij na "ustawienie strony"
4)w dolnej części okna, które się pokazało można znaleźć "margines(milimetry). Zmień wszystkie parametry na np. " 15"
5)naciśnij na "OK"
6)kliknij na przycisk "drukuj"
Po wykonaniu tych czynności kolorowanka powinna pojawić się na jednej stronie. Jeżeli to się jednak nie udało to margines powinien być zmniejszony do " 10"

Przegląd strony:

HTML

XML

RSS

Partnerzy